रोकियो नयाँ मन्त्रीहरूको सपथ, राष्ट्रपति परामर्श गर्दै

उपप्रधानमन्त्रीमा कमल थापासहित चार जनालाई मन्त्रिपरिषद्मा थप गर्न प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले गरेको सिफारिशमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले निर्वाचन आयोग र कानुनविद्हरूसँग परामर्श थालेकी छिन्।

शनिबार संसदको म्याद सकिनुअघि नै प्रधानमन्त्री देउवाले शुक्रबार उपप्रधानसहित चार मन्त्री थप गर्ने निर्णय गरेको पत्र राष्ट्रपति कार्यालय पुगेको थियो। देउवाले शनिबार संसद विघटन भएपछि माओवादीका मन्त्रीलाई बर्खास्त गरी थपिएका मन्त्रीलाई जिम्मेवारी दिने तयारी गरेका थिए।

माओवादी केन्द्र र एमालेले प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाको निर्वाचनको आचारसंहिता जारी भैसकेको अवस्थामा मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने कार्य आचार संहिता विपरित हुने बताइरहेका बेला राष्ट्रपति भण्डारीले सपथग्रहण गराउनुअघि निर्वाचन आयोगसँग परामर्श गर्न लागेकी हुन्।

भण्डारीले शुक्रबारबाटै कानुनविदहरूसँग अनौपचारिक परामर्श लिइरहेको बताउँदै राष्ट्रपति कार्यालय शनिबार नै नयाँ मन्त्रीहरूको सपथग्रहण हुँदैछ भन्ने हल्ला निराधार भएको जनाएको छ।

राष्ट्रपति कार्यालयले आयोगका प्रमुख आयुक्त, आयुक्तहरु र कानूनविदसँग परामर्श गरेर शपथ ग्रहणबारे निर्णय गर्ने राष्ट्रपतिको कार्यालयले जनाएको छ। आयोगले यसअघि नै देउवाले विस्तार गरेको मन्त्रीपरिषद् विस्तारलाई आचारसंहिता विपरित भएको बताएको थियो।