डोल्पामा मनोनयन दर्ता सम्पन्न, ११ जना मात्र उम्मेद्वार

आगामि मंसिर १० मा हुन गईरहेको संघ र प्रदेशको चुनावका लागि डोल्पाका विभिन्न राजनितिक दलहरुले पनि मनोनयन दर्ता सम्पन्न गरेका छन् ।आईतबार सदरमुकाम दुनै स्थित मुख्य निर्वाचन कार्यालयमा उम्मेद्वारी मनोनयन दर्ता गराएका हुन् ।नेकपा एमालेको पकट क्षेत्र मानिने डोल्पामा सबैभन्दा पहिले नयाँ शक्ति नेपालले उम्मेद्वारी दर्ता गराएको थियो ।

नयाँ शक्ति नेपालले प्रदेश नं २ बाट पुष्पराज बुढालाई उम्मेद्वार बनाएको छ भने संघ र प्रदेश नं १ बाट भने उम्मेद्वार खडा गरेको छैन् ।त्यसैगरि राप्रपा प्रजातान्त्रीकबाट निर्वाचन प्रदेश नं १ बाट कर्ण बुढाले उम्मेद्धारी दिएका छन् भने राप्रपा प्रजातान्तीकले संघ र प्रदेश नं २ बाट उम्मेद्वार खडा गरेको छैन् ।हाल सरकारमै रहेको भएपनि काङ्ग्रेस सँग तालमेल गर्ने भन्ने कुरा निश्चित नभएको बताईएको छ ।त्यसैगरि बामगठबन्धन बाट संघमा एमालेका तर्फबाट पुर्व सांसद धन बहादुर बुढाको उम्मेद्वारी परेको छ ।

त्यसैगरि प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र नं १ बाट एमालेका नन्द सिंह बुढा र क्षेत्र नं २ बाट माओबादी केन्द्रका बिर बहादुर शाहीको उम्मेद्वारी दर्ता गरिएको गठबन्धनले जानकारी दिएको छ ।माओबादी केन्द्र र एमालेको गठबन्धन अनुसार प्रतिनिधि सभा र निर्वाचन क्षेत्र नं १ बाट माओबादी केन्द्रले उम्मेद्वारी दर्ता गराउने छैन भने सहमति अनुसार प्रदेश नं २ बाट एमाले उम्मेद्वारी दर्ता नगराउने भएको छ ।डोल्पामा पनि बामगठबन्धनले बाजा गाजा सहित दुनै बजार परिक्रमा गरेर मुख्य निर्वाचन कार्यालयमा उम्मेद्वारी दर्ता गराएको थियो ।

त्यसैगरि नेपाली काङ्ग्रेसको तर्फबाट प्रतिनिधि सभाकालागि जिल्ला पार्टी सभापती अंगत कुमार बु्ढाले उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् भने प्रदेश क्षेत्र नं १ बाट बेगम सिंह ठकुरी र क्षेत्र नं २ बाट शुरेस शाहीले उम्मेद्वारी दर्ता गराउनु भएको छ ।काङ्ग्रेसले पनि बाजागाजा सहित बजार परिक्रमा गरेर उम्मेद्वारी दर्ता गराएको थियो ।प्रतिनिधि सभामा मालेबाट हर्क बहादुर ठकुल्लाले उम्मेद्वारी दिएका छन भने प्रदेश सभामा कुनै पनि उम्मेद्वारी नदिएको मालेले जानकारि दिएको छ ।

मँसिर १० मा हुने निर्वाचनका लागि २ वटा प्रतिनिधि सभा र ७ वटा प्रदेश सभाको लागि उम्मेद्धारि दर्ता भएको मूख्य निर्वाचन अधिकृत रमेश ज्ञवालीले जानकारि दिए । उनले भने निर्वाचन प्रदेश नं १ बाट जगत बहादुर कठायत र प्रदेश नं २ बाट जय बहादुर डासलले स्वतन्त्रबाट उम्मेदारी दिएको बताए ।

जम्मा गरेर डोल्पा जिल्लाबाट प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभामा गरि ११ जनाको उम्मेद्वारि परेको छ । बिहान १० बजे देखि बेलुकी ५ बजे सम्म समय भए पनि ५ बजे भन्दा पहिले नै मनोनयनको काम सकिएको जिल्ला निर्वाचन कार्यालयले जानकारि दिएको छ । हर्स,उल्लास र शान्तिपुर्ण तरिकाले मनोनयन दर्ता कार्यक्रम सम्पन्न भएको मुख्य निर्वाचन कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।