अमेरिकाको विद्यालयमा १८ वर्षीय किशोरले गरेको गोलीबारीबाट २१ जनाको मृत्यु

एजेन्सी , अमेरिकाको टेक्सासमा मंगलबार एक १८ वर्षीय किशोरले अन्धाधुन्ध गोली प्रहार गर्दा अहिलेसम्म २१ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ । सान एन्टोनियोबाट करिब ८० माइल टाढा रहेको टेक्सासको रोब्स इलिमेन्टरी स्कूलमा आक्रमण भएको हो । अमेरिकी सञ्चारमाध्यमका अनुसार आक्रमणमा मारिनेहरूमा १८ बालबालिका र तीन वयस्क थिए।संदिग्ध आक्रमणकारी १८ वर्षका युवा थिए । टेक्सासका गभर्नरका अनुसार उक्त युवकको नाम साल्भाडोर रामोस थियो । प्रहरीको जवाफी कारबाहीमा आक्रमणकारीको मृत्यु भएको समाचारमा जनाइएको छ । मृत्यु हुनेमा अधिकांश दोस्रो, तेस्रो र चौथो कक्षाका बालबालिका रहेका छन्, जसको उमेर ७ देखि १० वर्षसम्म रहेको बताइएको छ ।

आक्रमणपछि अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले शोक व्यक्त गर्दै भने, “बालबालिका गुमाउनु भनेको तपाईको मुटुको टुक्रा गुमाउनु जस्तै हो। यसले तपाईको छातीमा खालीपन छोड्छ र चीजहरू फेरि कहिल्यै उस्तै हुने छैनन्।” बाइडेनसँगै उनकी श्रीमती र प्रथम महिला जिल बाइडेन पनि थिइन् ।

यसैबीच अमेरिकी उपराष्ट्रपति कमला ह्यारिसले आक्रमणपछि नयाँ बन्दुक नीति ल्याउन माग उठाएकी छन्, ताकि भविष्यमा यस्ता घटना दोहोरिन नपरोस् । वासिङ्टनमा एक कार्यक्रमका क्रममा कमला ह्यारिसले भनिन्, “जति पटक पनि यस्तो दुर्घटना हुन्छ, यसले हाम्रो हृदय टुटाउँछ, तर अझै पनि यो भइरहेको छ। अब त्यो हो। एक राष्ट्रको रूपमा, हामीसँग कडा कदम चाल्ने साहस हुनुपर्छ।” नयाँ बन्दुक नीति ल्याउनुपर्छ ताकि फेरि यस्तो घटना नहोस् ।”